فرصتی برای رونق کسب‌و‌کارهای گیلانی

سرعت زیاد تغییرات یکی از اصلی‌ترین ویژگی های دنیا مدرن است. این روزها اگر فردی پس از چند سال در حالت کُما بودن دوباره هوشیار شود، شاید درک بسیاری از ابزارها و حتی صحبت های رد و بدل شده بین دوستان و اطرافیانش برایش دشوار باشد! در این میان، بیشتر این تغییرات به خاطر انواع دستگاه‌های دیجیتالی همراه، دسترسی به اینترنت، دنیای مجازی و خلاصه پدیده دیجیتالی شدن است.

البته بسیاری از افراد در سراسر جهان با تیزهوشی توانسته‌اند از این فرصت ارزشمند به خوبی استفاده کنند. معرفی بهتر انواع محصولات و خدمات به مشتریان هدف آن هم با کمترین هزینه را می‌توان یکی از دستاوردهای بهره گیری از فناوری دیجیتال در دنیای کسب‌و‌کار دانست.

با این وجود به نظر می‌رسد که هنوز بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها در گیلان از این روند بین المللی عقب مانده‌اند. شاید استان ما به هر دلیلی سال‌ها مورد بی مهری قرار گرفته باشد. شاید گیلان به اندازه بسیاری از استان‌های دیگر در این چند دهه پیشرفت نکرده باشد. اما استناد به این موارد نباید چشمان ما را بر واقعیات ببندد. واقعیت این است که دنیای مجازی فرصتی بسیار مغتنم برای هر کسب‌و‌کاری فراهم می سازند تا بتواند پیام خود را به مخاطب یا همان مشتری برساند.

کنفرانس ملی تبلیغات آنلاین در کسب‌و‌کار که قرار است روز پنج شنبه ۲۳ دی ماه برگزار شود، شاید نخستین گام برای آَشناسازی علاقمندان به تبلیغ دیجیتالی کسب‌و‌کار و نیز همه کسانی باشد که دوست دارند در این امر مهم نقشی داشته باشند. نیم نگاهی به آمارهای جهانی نشانگر افزایش وزن تبلیغات دیجیتالی در سال‌های اخیر و نیز سال‌های آینده است. به امید اینکه گیلان این بار از این غافله جهانی عقب نماند.

احمد محمدی

مشاور ارشد تبلیغات، بازاریابی و برندینگ دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *